V ponedeljek, 17. septembra 2018, smo se učenci 9. razreda skupaj z našim razrednikom v sklopu Evropskega tedna mobilnosti, ki je letos potekal med 16. in 22. septembrom pod skupnim naslovom »Naše ulice, naše odločitve« odpravili v Šolski center Krško-Sevnica. Tu smo se zbrali devetošolci vseh osnovnih šol občine Krško in prisluhnili predavanju o pomenu varnosti v prometu. Slišali smo nekaj ganljivih življenjskih zgodb, ki so se nas dotaknile, saj smo ob poslušanju zgodb udeležencev v nesrečah ugotovili, da prometna varnost ni nekaj samoumevnega. Po končanem predavanju smo se razdelili v dve skupini. Naša skupina se je najprej odpravila na parkirišče pred šolo, kjer so nam gasilci predstavili svoj poklic in pokazali gasilsko vozilo. Zatem smo se odpravili na poligon, po katerem so se lahko tisti, ki so to želeli, zapeljali s skuterjem. Pokazali so nam tudi, kako izgleda avtomehanična delavnica, kar je bilo zanimivo predvsem fantom, nato pa se odpravili nazaj v telovadnico. Tu smo preizkušali, kako se lahko uspešno rešiš iz avtomobila, obrnjenega na glavo, bili pa smo tudi na »zaletavčku«. S pomočjo »pijanskih očal« pa smo se lahko prepričali, kako je voziti avtomobil pod vplivom alkohola oziroma trdih drog.

Drugi del našega tehniškega dneva je potekal v različnih delavnicah, in sicer kovaški ter električarski delavnici, na koncu pa smo preizkusili še sobo pobega.

Ula Bohorč, 9. r.