JESENSKI POHOD

V torek, 22. 10. 2024, smo se učenci 6., 7., 8., in 9. razreda odpravili na planinski pohod. Ko smo prišli v šolo, nas je tam že čakal avtobus, ki nas je pripeljal do Brestanice, od tam pa smo pot nadaljevali peš. Naš cilj je bil Grmada, do tja pa smo se odpravili po trapistovski poti, ki je dolga kar 12 kilometrov in nas je kar malo utrudila.
Po začetnem, položnejšem delu, nas je namreč čakal vzpon v hrib, ki mu kar ni bilo videti konca. Pot je bila zanimiva in zabavna, saj smo imeli veliko prijateljev, s katerimi smo se lahko celo pot pogovarjali in smejali, poleg tega pa smo se naučili tudi nekaj o življenju in pomenu trapistov. Pot namreč vodi iz Brestanice ob brežini reke Save vse do nekdanje trapistovske poti na Sremič, po kateri so trapisti nekoč prevažali vino, ki so ga gojili na sremiških pobočjih in kjer so nekoč imeli tudi vinske kleti.
Megla nas je spremljala skorajda do vrha Grmade, kjer pa nas je pričakalo toplo jesensko sonce. Pojedli smo sendviče in se fotografirali na klopci, nato pa smo se odpravili nazaj v dolino. Naredili smo krožno pot, ki je vodila do Sv. Mohorja, od koder se je odpiral prečudovit razgled na Senovo in Brestanico in reko Savo. Po poti navzdol smo morali paziti na vsak korak, saj je bila pot skozi gozd precej spolzka. Na železniški postaji v Brestanici nas je že čakal avtobus, ki nas je odpeljal nazaj v šolo, s čimer se je športni dan zaključil.