SEDMOŠOLCI IN PROJEKT RASTEM S KNJIGO

Danes so se naši sedmošolci v sklopu projekta Rastem s knjigo in z učiteljico ter knjižničarko Katjo Zorčič odpravili v Valvasorjevo knjižnico v Krško. Preko vodenega ogleda knjižnice so videli in spoznali veliko zanimivega.
Učence so knjižnični prostori navdušili. Ogledali so si tudi baročno knjižnico, kjer so poleg zelo starih knjig videli kopijo Dalmatinove Biblije. Na koncu so odšli v prostor, kjer je stalna zbirka z naslovom Speedway v Sloveniji ter spoznali razvoj speedwaya v Posavju.
Letos so učenci dobili v dar knjigo pisateljice Mateje Gomboc, Sposojena babica Štefi.
Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Organizira ga Javna agencija za knjigo RS že 18. leto zapored. S projektom skušajo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.
Preostanek šolskega dne so preživeli v Mestnem muzeju Krško. Nabrali so si novih informacij o protestantizmu in pomembnih slovenskih protestantih, o Dalmatinu, Bohoriču in Trubarju, si ogledali Mencingerjevo hišo in izdelali svoj uninaten Ex libris.
Dan je minil v prijetnem kulturno-umetniškem vzdušju.