V četrtek, 23. maja 2024, je Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS pripravilo osrednjo zaključno prireditev za zlate bralce, osnovnošolce, ki so vseh devet let brali za bralno značko. Krški zlati bralci so v Ljubljano odšli pod okriljem ZPM Krško.

Prireditve so se udeležili tudi nekateri zlati bralci iz naše šole, ki so vseh devet let osnovne šole vztrajno brali knjige za bralno značko. Na naši šoli imamo letos kar 9 zlatih bralcev (64 %).

Dogodek je potekel v največji kulturni dvorani v Sloveniji, v Cankarjevem domu, ki je bil poln mladih bralcev, njihovih mentorjev in predstavnikov javnih institucij.

Program je vodil Boštjan Gorenc – Pižama, glasbeno pa sta ga popestrila freestaylerja Um & Kuna.

Mladi bralci bodo v dar dobili tudi knjigo Mali črv Oto in druga golazen ter bili tako še dodatno nagrajeni za svojo vztrajnost in ljubezen do branja.

Dogodek je mladim bralcem dal dodatno motivacijo za branje v prihodnosti in jim pokazal, kako pomembna je ljubezen do knjig.

Katja Zorčič