17. SEPTEMBER, DAN ZLATIH KNJIG

V ponedeljek, 16. 9. 2024, smo v naši šolski knjižnici izpeljali 3. izmenjavo knjig in tako uradno vstopili v novo bralno sezono, branje za bralno značko.

Učenci so v šolo prinesli lepo ohranjene knjige, ki jih ne potrebujejo več. Med prinesenimi knjigami so izbrali knjige, ki so jih v zameno za prinesene knjige vzeli domov.

17. september, je dan zlatih knjig, dan rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka, ki je dejal, da je »dobra knjiga zlata knjiga.« Zagotovo poznate njegova dela, kot so Tatič, Pestrna, Grivarjevi otroci ali Pastirci.

S tem tednom smo  tako ponovno začeli tekmovanje, branje za bralno značko, ki letos vstopa v 64. leto starosti.

Sezona branja za bralno značko bo trajala do konca aprila, meseca knjige.

V knjižnici je veliko novih in zanimivih knjig, zato vas vabimo, da se tudi v tem šolskem letu udeležite branja za bralno značko.

Želimo vam uspešno branje!

»V knjigah je zbran večji zaklad kot v piratski votlini na Otoku zakladov.«

Walt Disney

 Katja Zorčič