Skoči na glavno vsebino

V sredo, 7. novembra 2018, so se naši sedmošolci v sklopu projekta Rastem s knjigo s knjižničarko Katjo Zorčič odpravili v Valvasorjevo knjižnico Krško.

Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Organizira ga Javna agencija za knjigo RS že 13. leto zapored. S projektom skušajo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. 

»V sredo, 7. 11. 2018, smo se učenci 7. razreda odpravili v Valvasorjevo knjižnico Krško. Vljudno so nas sprejeli na mladinskem oddelku, nato pa smo se skupaj odpravili v osrednjo knjižnico. Tam so nam pokazali galerijo s slikami in razložili, kako lahko najdemo knjigo s pomočjo računalnika. Nato smo šli v kapucinsko knjižnico. Tam smo videli veliko starih knjig (tudi 500 let). Ogledali smo si še speedway sobo, kjer so nam povedali nekaj o zgodovini speedwaya in nam pokazali opremo, ki jo nosijo speedwayisti. Na koncu so nam podarili knjigo Nataše Konc Lorenzutti z naslovom Avtobus ob teh.«

 Zala Bohorč

» V Valvasorjevi knjižnici mi je bilo v redu. Najprej smo šli na podstrešje. Nato smo poskusili sami poiskati knjigo s pomočjo COBISSA. Ogledali smo si tudi kapucinski prostor, kjer so kapucini pisali knjige. Ogledali smo si tudi speedway sobo. Za konec smo izpolnili anketo. Najbolj mi je bila všeč speedway soba.«

  Alen Roštohar

 

 

(Visited 29 times, 1 visits today)
Dostopnost