Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 1. oktobra 2018, se je pričel letošnji Teden otroka. Ta dan smo se predstavniki šolskih otroških parlamentov občin Krško in Kostanjevica na Krki zbrali na 29. srečanju v Dvorani v parku v Krškem. V uvodnem delu nas je pozdravil predsednik ZPM Krško, g. Vinko Hostar, prisluhnili pa smo tudi poslanici ob Tednu otroka 2018 ter govoru županov Občine Krško in Kostanjevice na Krki. Predstavili so nam aktivnosti šolskih parlamentov, ki tako kot lansko leto potekajo pod naslovom ŠOLSTVO IN ŠOLSKI SISTEM. Po končanem uvodnem delu smo se predstavniki šol razdelili v tri skupine, ki so obravnavale različne teme. V moji skupini smo razpravljali na temo medpredmetnega povezovanja ter uporabe izobraževalne tehnologije pri pouku. Drugi dve skupini, v katerih sta bili Zoja in Ula,  pa sta obravnavali metode učenja in poučevanja ter odnose med starši, učitelji in učenci. Na koncu je sledila predstavitev rezultatov po delavnicah, vsi pa smo imeli možnost, da drugim zastavimo še dodatna vprašanja. Po kratkem druženju in pogostitvi smo zaključili zelo zanimiv dan.

  Blažka Gerzina, 8. r.

(Visited 15 times, 1 visits today)
Dostopnost