Skoči na glavno vsebino

 

V torek, 22. septembra, smo se učenci 9. razreda odpravili v Šolski center Krško-Sevnica, kjer so za nas in ostale devetošolce iz naše občine pripravili program o varnosti v prometu.

Slišali smo tri pretresljive zgodbe, v katerih so ljudje skoraj izgubili svoje najdražje. Dobili smo tudi nekaj praktičnih nasvetov, kako se obvarovati v prometu. Po predavanju smo se razdelili v štiri skupine, ki so prikazovale različne dejavnosti. Tako smo si ogledali posredovanje gasilcev v primeru nesreče, pokazali pa so nam tudi, kako se v avtomobilu primerno pripnemo. Priča smo bili različnim simulatorjem prometnih nesreč, preizkusili očala, ki simulirajo vid v primeru pijanosti, utrujenosti oziroma v primeru uživanja droge. Slednje je bilo najzanimivejše, saj smo se drug drugemu dodobra nasmejali. Ob zaključku dneva smo se vsi zavedali pomena varnosti, spoznali pa smo, da se nesreča lahko pripeti vsakomur.

(Visited 20 times, 1 visits today)
Dostopnost