Skoči na glavno vsebino

V marcu smo imeli učenci 8. in 9. razreda naravoslovni dan o energiji. Odpeljali smo se v Krško, kjer nas je v Kulturnem domu sprejel prijazen gospod, ki nam je najprej pokazal film, v katerem je bila podrobno predstavljena NEK. Potem nam je ob shemah in slikah razložil vse, kar nas je zanimalo v zvezi z elektrarnami. Pogledali smo si tudi informativni center NEK, nato pa pomalicali in se vrnili na avtobus, ki nas je zapeljal do same elektrarne. Med vožnjo okoli elektrarne nam je vodič povedal še nekaj o sami postavitvi in vlogah posameznih zgradb. Po ogledu smo odšli v Svet energije, kjer smo si ogledali razstavo, se preizkusili kot upravljalci elektrarn, na koncu pa smo v eksperimentalnici preverili naše znanje fizike in se ob poskusih veliko naučili.

Ula Bohorč, 9. r.

Dan je bil zanimiv, ker smo sami izvajali poskuse v zvezi z energijo. Najbolj pa mi je bil všeč poskus s Teslovim transformatorjem, ki nam ga je pokazal demonstrator v Svetu energije.

Zoja Bogovič, 9. r.

Veliko smo se naučili o energiji. Najbolj mi je bilo všeč, ker smo poskuse lahko izvajali sami.

Domen Mirt, 8. r.

Svet energije je zelo zanimiv. Najbolje je, ker lahko sam izvedeš nekatere poskuse.

Patricija Roštohar, 9. r.

Najbolj mi je bilo všeč, ko smo sklenili električni krog in nas je tresla elektrika.

Blažka Gerzina, 8. r.

Najbolj mi je bilo všeč v Svetu energije, ker smo imeli čas, da smo lahko sami izvedli poskuse v zvezi z energijo.

Maj Omerzel, 9. r.

Najboljša sta se mi zdela simulatorja zagona NEK in energetska mešanica.

Vid Župevc, 8. r.

(Visited 36 times, 1 visits today)
Dostopnost