Skoči na glavno vsebino

Sedmega oktobra smo se trije učenci odpravili v Večgeneracijski center Krško, kjer je potekalo Srečanje predstavnikov šolskih otroških parlamentov. V uvodnem delu so nas pozdravili predsednik ZPM Krško, g. Vinko Hostar, ter župana Krškega in Kostanjevice na Krki, mag. Miran Stanko in g. Ladko Petretič.

Tema letošnjega 30. otroškega parlamenta je MOJA POKLICNA PRIHODNOST, zato so svoje aktivnosti predstavili Zavod za zaposlovanje RS – Urad za delo Krško, Območna obrtno-podjetniška zbornica Krško in GZS Območna zbornica Posavje. Dobili smo koristne napotke o izbiri poklica in tudi nekaj značilnosti posameznih poklicev.

Po uvodnem delu smo se razdelili v tri skupine, v katerih smo razpravljali o izbiri poklica, pozitivnih vrednotah in otrokovih pravicah, saj letos mineva 30 let od ustanovitve Konvencije o otrokovih pravicah. Po končanih delavnicah je bil čas še za kratko druženje, nato pa smo se vrnili nazaj v šolo.

 Blažka Gerzina, Špela Kodrin

(Visited 26 times, 1 visits today)
Dostopnost