Literarno-likovni natečaj po sledeh protestantizma ob podpori Valvasorjeve knjižnice in Osnovne šole Jurija Dalmatina Krško prireja posavska podružnica Slovenskega protestantskega društva Primož Trubar. Letošnji natečaj je bil že osmi zapovrstjo, na njem pa je sodelovalo enajst osnovnih šol iz območja Posavja, vključno z našo. Natečaj ima vsako leto precejšen odziv; letos je ustvarjalo 83 učencev, ki so skupno ustvarili 75 likovnih in literarnih del. Najuspešnejši med njimi so na zaključni prireditvi, ki se je letos odvijala 17. novembra na Osnovni šoli Raka, prejeli Dalmatinove značke in priznanja. Prireditev sta s svojim obiskom počastila tudi župan občine Krško mag. Miran Stanko in predsednik Slovenskega protestantskega društva Viktor Žakelj, ki sta najboljšim tudi podelila priznanja.

Literarne prispevke na temo protestantizma so ustvarjali tudi naši učenci zadnje triade, izmed katerih smo izbrali  najboljših pet, ki so se tudi potegovali za priznanje in Dalmatinovo značko. Oboje je uspelo osvojiti devetošolcu Maksiju Bogoviču, ki je s svojo izvirnostjo in bogatim slogom pisanja uspel navdušiti  strogo komisijo, ki je ocenila vse prispele izdelke.

DALMATIN