Skoči na glavno vsebino

Vsako leto nas tretji petek v mesecu novembru spomni na pomen domače, lokalno pridelane hrane. Tako smo v petek, 20. novembra 2015, učenci vseh slovenskih šol sedli za mizo, kjer nas je pričakal tradicionalni slovenski zajtrk. Poleg črnega kruha, masla in medu smo pili odlično domače mleko, za konec pa smo se posladkali še z okusnimi in predvsem zdravimi jabolkami. Poudarek je bil na domači in v naši okolici pridelani hrani, ki je najbolj zdrava in primerna za uživanje, saj ni prepotovala na tisoče kilometrov in ni bila pridelana na okolju škodljiv način. Slovenski tradicionalni zajtrk spodbuja slovenske kmete, da pridelujejo zdravo hrano, obenem pa nas navaja k zdravemu življenjskemu slogu, saj je pomembno, da dan začnemo z zajtrkom, da bomo lažje premagovali ovire in prišli do željenih ciljev.

Maksi Bogovič, 9. r.

DSC_0047

(Visited 17 times, 1 visits today)
Dostopnost