Skoči na glavno vsebino

V petek, 12. novembra 2015, smo se učenci 8. in 9. razreda udeležili tehniškega dne z naslovom DAN TEHNIČNE KULTURE v Šolskem centru Krško-Sevnica. Tega dogodka se nismo udeležili sami, ampak  so bili prisotni tudi učenci iz okoliških osnovnih šol. Delo je potekalo v več delavnicah. Najprej smo si izdelali kovinski svečnik, katerega smo kasneje lahko za spomin odnesli domov. Ogledali smo si mehanično in strojno delavnico, v kateri je bilo na ogled nekaj strojev, nato pa se v učilnici s pomočjo različnih poskusov učili o temperaturnem obratu, tlaku, taljenju ledenikov in še marsičem zanimivem. Udeležili smo se tudi frizerske in računalniške delavnice, kjer smo si lahko uredili frizuro, se naličili ter igrali računalniške igrice. Za piko na i pa smo si ogledali, kako se na računalniku naredi 3D model diamanta, nato pa se z avtobusom polni novega znanja odpeljali nazaj v šolo.

Janja Kunej, 9. r.

DSC00218

(Visited 39 times, 1 visits today)
Dostopnost