Skoči na glavno vsebino

V petek, 22. 4. 2022, smo se z učenci, ki obiskujejo izbirni predmet nemščina, odpravili na enodnevno ekskurzijo v Avstrijo. Obiskali smo tovarno čokolade Zotter v bližini Gradca, kjer smo si najprej ogledali video o tem, kako iz kakavovega zrna nastane čokolada in dobili nekaj nasvetov za okušanje. Nato smo se podali na sladko dogodivščino po tovarni in doživeli eksplozijo okusov. Od grenko-kislih kakavovih zrn, ob katerih smo delali smešne obraze prek sladkih sadnih, veganskih in nešteto drugih vrst čokolade do polnih trebuhov. Ko nismo več zmogli, smo se prebudili iz čokoladnih sanj in se odpravili proti mestu Gradec. Turistični vodič nam je razkazal mestno jedro in pomembne znamenitosti. Kljub malce hladnejšemu vremenu smo se imeli nepozabno. V centru ni bilo pretirane gneče, vendar smo kljub temu doživeli utrip mesta in videli, kaj mesto ponuja. Preizkusili smo se v nemščini, izogibali smo se tramvajem, se cel dan sproščeno družili in prinesli domov lepe vtise.

Zapisala: Jasmina Kene, prof. nem.

(Visited 53 times, 1 visits today)
Dostopnost