Skoči na glavno vsebino

Evropski dan brez avtomobila je bil prvič organiziran v Franciji leta 1998, zamišljen pa je bil kot priložnost, s katero lahko mesta pokažejo svoja prizadevanja za varovanje okolja. Vsako leto 22. septembra lokalne skupnosti, med njimi tudi Mestna občina Krško, predstavijo svoja mestna središča v drugačni luči in izvedejo ključne dejavnosti, namenjene omejevanju avtomobilskega prometa na določenih območjih, spodbujanju uporabe trajnostnih oblik prevoza in ozaveščanju prebivalcev o vplivih njihove izbire potovalnega načina. Letošnji Evropski teden mobilnosti, ki se mu je Mestna občina Krško med 16. in 22. septembrom pridružila že 15. leto zapored, bo potekal pod geslom Trajnostno povezani.

V petek, 16. 9. 2022 smo učenci 9. razreda imeli tehnični dan. Ob 8.uri nas je pred šolo počakal avtobus, ki nas je odpeljal v Šolski center Krško – Sevnica. Tam smo se zbrali devetošolci vseh šol Mestne občine Krško. Na začetku so nam predstavili, kakšne nesreče se lahko zgodijo, če smo pod vplivom alkohola, če se ne držimo predpisanih hitrosti, če nismo privezani, tudi če se peljemo z električnim skirojem brez čelade. Nato so nas razdelili v skupine in nas odpeljali na različne delavnice. Delavnice so bile zelo zanimive in poučne. Na prvi delavnici smo imeli očala, s katerimi vidiš tako, kot da si pod vplivom alkohola oziroma droge. Na drugi delavnici smo bili v avtu, ki se obrne na glavo, mi pa smo se morali rešiti iz njega. Na tretji delavnici so nam razkazali tudi gasilsko in reševalno vozilo. Nato pa smo si ogledali še preostalo šolo, ki je navdušila tudi nas, in mogoče se kateri izmed učencev 9. razreda odloči prav za to šolo. Ob 12.20 smo odšli na avtobus in se odpravili nazaj proti šoli, kjer nas je že čakalo toplo kosilo.

Maja Pečnik, 9. r.

(Visited 21 times, 1 visits today)
Dostopnost