Tako je, spet nas je obiskal dobri stari dedek Mraz, ki kljub svojim letom nikoli ne zamuja. V letošnjem letu smo ga pričakali in dočakali kar petkrat. Dvakrat je s svojo kočijo pripotoval v Leskovec, kjer je prvič razveselil otroke, ki so vključeni v organizacijo Sonček, drugič pa je nasmeh na obraz narisal otrokom obrtnikov iz Posavja. Pot je iz Leskovca nadaljeval proti Brestanici, kjer je obdaril tamkajšnje otroke, nazadnje pa je obiskal še naše otroke iz Koprivnice.

Vseskozi so mu družbo delale nagajive snežinke, ki so pričarale sneg, Pepelki so pravljične vile pričarale zlat čevelj, Sneguljčici pa so delali družbo njeni zvesti palčki.

Program sta pričela maček Muri in muca Maca, dedkovemu spremstvu pa se je pridružila še Rdeča kapica s svojo ostarelo babico ter volkom.

Sara Kostevc, 8. r.