Skoči na glavno vsebino

V torek, 29. 3. 2016, dan po velikonočnem ponedeljku, smo se učenci od šestega do devetega razreda odpravili na kulturni dan v Celje. Najprej smo odšli do mestnega gledališča, kjer smo imeli gledališko uro. Predstavili so nam, kako poteka delo v gledališču, kdo je tam zaposlen in kakšno delo opravlja, videli pa smo tudi maskirnico in ogromno garderobo gledaliških kostumov in obutve ter na novo zgrajeni mali oder. Na velikem odru smo si ogledali predstavo Sleparja v krilu, ki nas je nasmejala do solz, nato pa se odpravili raziskovat zgodovino Celja. V Pokrajinskem muzeju  Celje smo si ogledali razstavo GROFJE CELJSKI, kjer smo podrobno spoznali  zgodovino Celjskih grofov ter Celje v času Rimljanov in starega veka. Na ogledu »CELEIA – mesto pod mestom« smo tako občudovali stare marmornate kipe ter se čudili rimskim cestam.

Na koncu smo si ogledali tudi življenje znamenite Celjanke Alme Karlin, ki je prepotovala ves svet, a nam je bila do sedaj neznana.

 

(Visited 23 times, 1 visits today)
Dostopnost