Skoči na glavno vsebino

Učenci 8. razreda smo se 16. septembra odpravili na MOS (Mednarodni obrtni sejem) v Celje. Sejem je bil razdeljen med več hal. Študenti so nam predstavljali različne poklice in srednje šole, kamor se lahko vpišemo po končani osnovni šoli. Najprej smo si stojnice ogledovali skupaj, po malici pa smo se odpravili vsak po svoje. Podrobneje smo si ogledali stojnice, ki so bolj pritegnile našo pozornost. Lahko smo tudi degustirali ali kupili izdelke, če pa smo hoteli, smo lahko tudi kaj pojedli. Predstavljene so nam bile različne obrti in poklici, kot na primer gostinstvo, pekarstvo in slaščičarstvo. Svojo postajo so imeli tudi policisti, vojaki, prodajalci pohištva in raznih strojev ter pripomočkov za čiščenje in peko.

Pri stojnici peke smo dobili zastonj sladoled, dlje časa pa smo se zadržali pri stojnici, pri kateri smo si lahko kupili različne vrste sladkarij. Zlasti zanimive so nam bile skulpture in praline iz čokolade.

Sejem je bil zanimiv, poučen in zabaven, edini moteč dejavnik je bil dež, a smo se vseeno imeli lepo.

Ajda Krivec 8. r

(Visited 23 times, 1 visits today)
Dostopnost