Skoči na glavno vsebino

NA MEDNARODNEM OBRTNEM SEJMU V CELJU

V četrtek, 14. 9. 2023, smo se učenci 7. in 8. razreda z razredničarkama odpravili na tehniški dan, in sicer smo si ogledali Mednarodni obrtni sejem v Celju. Do tam  nas je odpeljal šolski avtobus. Ko smo prispeli na sejemsko prizorišče, smo najprej prevzeli vstopnice, nato pa  se odpravili pred stavbo L, v kateri je bil oddelek, imenoval Ulica obrti. Tu smo si ogledali različne obrti, od oblikovalca kovin – orodjarja, mizarja, peka, slaščičarja, kovača, kleparja krovca, steklarja do voznika in optika. Najdlje se nas je večina zadržala pri slaščičarjih in pekih, kjer smo lahko degustirali slastne palačinke in sveže pečene štručke, fante pa so zelo navdušili orodjarji.

Potepanje po sejmu je bilo zelo zanimivo, saj smo si ogledali veliko stvari. Nekateri smo sodelovali pri različnih kvizih na stojnicah in dobili nagrado za pravilne odgovore na zastavljena vprašanja. Po končanem ogledu smo se z avtobusom odpeljali nazaj do šole in še malo počakali na prevoz za domov. Najbolj všeč nam je bilo to, da smo si lahko določene stvari pogledali tudi sami. Mislim, da smo se vsi imeli super.

                                                                                                                                            Barbara Černelič, 8. r.

 

(Visited 76 times, 2 visits today)
Dostopnost