Skoči na glavno vsebino

 

V petek 14. 4. 2023, smo se učenci sedmega razreda ob deseti uri odpeljali na železniško postajo v Brestanico, kjer nas je ob pol enajstih pobral vlak in nas odpeljal v Ljubljano. Tam smo presedli na drug vlak in se odpeljali do Pivke, kjer so nas pričakali učenci ene izmed okoliških osnovnih šol. Malo so nam razkazali okolico, nato pa nas odpeljali v Krpanov dom, kjer je sedaj center velikih zveri Dina. Tam smo bolje spoznali medvede, rise in volke. Kasneje so se nam pridružili tudi učenci Osnovne šole Bežigrad. Nekaj minut čez štiri smo dobili svinčnike in beležke ter se odpravili nazaj proti železniški postaji. Nekaj minut čez pol osmo smo prispeli v Brestanico. Vožnja z vlakom je bila zelo zabavna in prav tako tudi raziskovanje Pivke.

 

                                                                                                                  Barbara Černelič, 7. r.

 

TVZ Pivka-fotografije

 

V petek, 14. 4. 2023, so se učenci sedmega razreda, ki obiskujejo izbirni predmet turistično vzgojo, in učiteljica Katja odpravili z vlakom v Pivko.

V tem šolskem letu smo se na OŠ Koprivnica v sklopu izbirnega predmeta drugič povezali z učenci dveh osnovnih šol – OŠ Košana in OŠ Bežigrad. Tokrat so nas gostili učenci iz OŠ Košana. Predstavili so nam glavne naravne in kulturne znamenitosti Pivke in nas peljali v edinstveni poučno-zabavni center v Sloveniji, Center o velikih zvereh Dina Pivka.

Pri našem tretjem (in tudi zadnjem) druženju bomo gostitelji mi. Podrobneje jim bomo predstavili Brežice, Fakulteto za turizem, spoznali pa bodo tudi vse o termalnih vrelcih in termalnem turizmu, saj je občina Brežice zaradi lege na tektonski prelomnici izjemno bogata z izviri termalne vode.

Vsi že nestrpno čakamo junij, ko bomo vlogo turističnih vodičev prevzeli mi.

              

Naši vtisi …

 
   

 

URBAN: »Naučil sem se veliko novega. Izvedel sem vse podrobnosti o medvedih. Najbolj so mi bili všeč vojaški bunkerji in utrdbe. Čas obiska bi podaljšal.«

 

BRINA: »Všeč mi je bilo, ko nam je učiteljica dala lizike. Nova znanja bom uporabila na novih pohajkovanjih po Sloveniji.«

 

BARBARA: »Najbolj všeč mi je bila vožnja z vlakom. Predlagala bi, da bi tovrstne izlete izvajali med vikendom. Nova znanja bi bodo v bodoče koristila.«

                                                                      

PIA: »Naučila sem se veliko novega, največ o Centru divjih zveri. V Dini mi je bilo zelo všeč. Škoda le, da smo imeli premalo časa in si nismo ogledali vseh bunkerjev.«

 

NINA: »Zelo so mi bile všeč dejavnosti v muzeju. Naučila sem se vse o obnašanju zveri. Nova znanja bom uporabila v naravi. Želim si, da bi obiskali še kakšno turistično znamenitost.«

 

ŽANA: »Naučila sem se veliko novega o Pivki. Podrobneje sem spoznala zgodovino Pivke. Nova znanja bom uporabila v vsakdanjem življenju. Všeč mi je bila zgodba o Martinu Krpanu. Žal mi je le, da smo imeli tako malo časa, saj je bila vožnja z vlakom zelo dolga.«

 

VIKTORIJA: »Dan mi je bil zelo zanimiv. Najbolj mi je bilo všeč druženje na vlaku. Žal smo imeli v Pivki malo časa. V bodoče si želim še več takšnih izletov.«

 

ŽAN: »Všeč so mi bile informacije o divjih zvereh, ki živijo v Sloveniji.«

 

TIJAN: »Izvedel sem nekaj novih informacij o Martinu Krpanu. Bil je zelo zabaven dan. Naslednjič bi si lahko ogledali še Park vojaške zgodovine v Pivki.«

 

GAL: »Izvedel sem veliko novega o zvereh, ki živijo pri nas, ter kako se obvarovati pred njimi. Nova znanja bom uporabil doma in v bivanju v naravi. Všeč so mi bile vojaške utrdbe in narečje gostujočih učencev. Žal mi je, da nismo šli v Park vojaške zgodovine. Za naslednjič predlagam, da ga obiščemo.«

 

KATJA: »Tokratno srečanje smo vsi nestrpno pričakovali. Dan je bil zelo zanimiv, poln novih spoznanj, smeha in razigranosti. Učenci so bili zelo zvedavi in polni pričakovanj. Tovrstno druženje s sovrstniki bomo v juniju zaključili mi, za kar se že veselo pripravljamo in veselimo.

Takšen način izkustvenega učenja bi v bodoče z veseljem ponovili, saj so si učenci zapomnili in spoznali veliko več, kot če bi sedeli v učilnici.«

 

(Visited 63 times, 2 visits today)
Dostopnost