Skoči na glavno vsebino

V sredo, 7. oktobra 2015, smo imeli učenci od petega do devetega razreda naravoslovni dan. Avtobus nas je pripeljal do vhoda v Arboretum Volčji potok, kjer smo se razdelili v dve skupini. Vsak skupino je vodila učiteljica iz arboretuma, ki nam je predstavila njihov park ter pomagala pri reševanju nalog.

Čeprav so nekateri med nami arboretum že obiskali, smo vsi izvedeli kup novih, zanimivih informacij.

Kljub dežju, ki kar ni ponehal, smo se odpravili na ogled arboretuma. Izpod dežnikov smo si ogledali veliko različnih drevesnih vrst, grmovnic, razstavo metuljev, kaktusov in orhidej. Očarani smo bili nad živimi kamenčki, ki imajo to zmožnost, da se obarvajo v barve okolice.

Čisto na koncu pa nas je čakal še razburljiv ogled dinozavrov. Kljub slabemu vremenu smo se imeli dobro in se tudi veliko novega naučili.

 Patricija Pečnik, 9. r.

 

(Visited 27 times, 1 visits today)
Dostopnost