Skoči na glavno vsebino

V petek, 12. aprila, smo se učenci od 5. do 9. razreda z avtobusom odpeljali proti Postojni. Da je vožnja hitreje minila, smo se pogovarjali, poslušali glasbo in se igrali z Rubikovimi kockami. Okoli 10. ure smo prispeli do Predjamskega gradu, kjer smo v enournem ogledu izvedeli, kako je potekalo življenje naših prednikov, še pred tem pa smo v bližnji gostilni pojedli malico. Po končanem ogledu smo pot nadaljevali proti Postojnski jami, kjer nas je pričakal isti vodič, ki nam je razkazal že Predjamski grad. V hotelu Jama smo si ogledali desetminutni film o nastanku Postojnske jame in živalih, ki v njej prebivajo. Po ogledu filma smo si ogledali še zbirko metuljev in neandertalcev. Kakšno uro pozneje smo zopet imeli malico, nato pa se z vlakcem odpeljali globoko v notranjost jame. Po dveh kilometrih smo izstopili in ogled nadaljevali peš. Vodič nam je pokazal kapnike v obliki petelina, papagaja, Božička in poševnega stolpa iz Pise. Po štirih kilometrih poti se je naš ogled končal pri akvariju, polnem človeških ribic oziroma močerilov. Vodiču smo se zahvalili na zanimiv in poučen ogled, nato pa se odpravili proti avtobusu.

Naš celodnevni izlet, na katerem sta mi bila najbolj všeč kapnik v obliki petelina in vožnja z vlakcem, smo zaključili v poznih popoldanskih urah s prihodom v Koprivnico.

Eva Osojnik, 7. r.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Dostopnost