Skoči na glavno vsebino

DSC_0176

Člani gledališke skupine so 16. marca 2016 pripravili predstavo z naslovom NAJ SE VOJNE KONČAJO. Njihov nastop nas je naučil, da si vsi želimo miru, tudi živali, ki so nastopile v predstavi, in sicer pes, zajec, medved in muca. Vsaka izmed njih je imela načrt, kako preprečiti vojno. Muca je deklici želela podariti miško, pes jo je hotel napasti, zajec pa zbežati. Medved je imel sijajno zamisel, da vojni napišejo protestno pismo. Deklica je pismo zares napisala, vsi pa so se pod pismo tudi podpisali s pisalom. Izjema je bila muca, ki se podpisala kar s tačko. Nihče zagotovo ne ve, ali so se vojne končale, ampak mi z gotovostjo menimo, da so se.

 Natalija Penič, 4. r.

 

V torek, 22. marca 2016, smo se člani gledališke skupine udeležili OBOČNEGA SREČANJA OTROŠKIH GLEDALIŠKIH SKUPIN, ki je potekalo v Domu XIV. divizije Senovo. Predstavile so se štiri gledališke skupine, in sicer: Enota Vrtec OŠ XIV. divizije Senovo, Gledališki klub OŠ Raka, Otroško gledališče Klopotec OŠ Milana Majcna Šentjanž ter Naše Koprivniško gledališče. Predstavili smo se z igro ŽALOSTNA KLOVNESA. Na odru smo se počutili kot pravi igralci in smo zelo uživali. Čeprav smo imeli pred nastopom malce treme, saj nas je ocenjeval g. Gašper Jarni, se je le-ta kmalu izgubila. Po našem nastopu smo si ogledali še preostale predstave, ki so nam bile všeč. Ko smo se vračali nazaj proti šoli, smo se vsi strinjali, da bi to zanimivo izkušnjo še kdaj ponovili.

Zoja Bogovič, Ula Bohorč, 6. r.

(Visited 29 times, 1 visits today)
Dostopnost