Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 18. marca 2019, smo  Ula, Zoja in Blažka kot predstavnice OŠ Koprivnica odšle na šolski občinski parlament, na katerem smo se že drugo leto zapored pogovarjali o obsežni in za nas zelo pomembni temi ŠOLSTVO IN ŠOLSKI SISTEM. Tokrat je vse skupaj potekalo malo drugače, saj smo imeli namesto razprav o problemih praktične delavnice. Najprej sta nas v uvodnem delu pozdravila g. Vinko Hostar in g. Uroš Brezovšek, potem pa smo se razdelili v tri skupine in začeli z delavnicami. V prvi delavnici smo spretno šivali skupaj z gospo Ireno Kožuh, v delavnici prve pomoči pa sta nam prostovoljka RK in strokovna usposobljenka za prvo pomoč povedali veliko novih in uporabnih stvari, ki nam bodo v življenju prišle še kako prav. O stresu in metodah sproščanja pa nam je veliko povedala ga. Tanja Cedilnik. Po končanih delavnicah smo se v sejni sobi A vsi skupaj pogovorili o morebitnih spremembah na šolah, saj so nekatere lanskoletne predloge že uspešno uvedli. Sledila je malica, potem pa predstavitev kandidatov za nacionalni parlament. Izbrali smo Tima Breznikarja iz Brestanice in Jana Kuslja iz Krškega, tako da nas bosta na parlamentu v Ljubljani zastopala onadva. Glasovali smo tudi za temo naslednjega leta in se bolj ali manj enotno odločili, da bi to moralo biti okolje. Po zaključnem govoru pa smo se varno vrnile domov.

Ula Bohorč, 9. r.

(Visited 22 times, 1 visits today)
Dostopnost