Skoči na glavno vsebino

V sredo, 26. 10. 2022,  smo se učenci od 6. do 9. razreda s svojimi razredniki odpravili na ogled živalskega vrta v Ljubljano. Do tam nas je odpeljal avtobus, tam pa so nas pričakali vodiči, ki so nam razkazali precejšen del tamkajšnjega živalskega vrta. Ker je naše delo potekalo v obliki delavnic, smo se razdelili v dve skupini in šli na ogled. Najprej smo si ogledali posamezne živali, vodiča pa sta nam jih podrobneje predstavila. Druga delavnica je potekala v hiški, kjer prebivajo plazilci in nekatere žuželke. Tu smo v roke lahko dobili ščurka ali želvo, dotaknili pa smo se lahko tudi kač. Najpogumnejši med nami so si kačo dali okoli vratu. Nato smo se odpravili v še eno hiško, kjer smo si ogledali kosti nekaterih živali in potipali tudi kože različnih živali. Vodenim delavnicam je sledil še enourni ogled živalskega vrta v spremstvu naših razrednikov. Po končanem ogledu smo pojedli malico, če smo želeli, pa smo si lahko kupili tudi kakšen spominček. Odpravili smo se nazaj proti šoli, kjer so nas pričakali naši starši. Mislim, da smo se vsi imeli zelo lepo.

Barbara Černelič, 7. r

(Visited 56 times, 1 visits today)
Dostopnost