Skoči na glavno vsebino

V sredo, 4. 10. 2021, smo se učenki 8. in 9. razreda ter mentorica šolskega otroškega parlamenta odpravile v Dvorano v parku v Krškem. 4. oktober je bil določen za dan otroka, ki se je kasneje razvil v teden otroka. Letošnji teden otroka se začenja s 4. oktobrom, zaključuje pa z 10. oktobrom. Na našem srečanju so bili tudi predstavniki drugih šol iz občine Krško ter Kostanjevica na Krki. Najprej nas je nagovoril predsednik ZPM Krško g. Vinko Hostar, nato pa še župana občin Krško in Kostanjevica na Krki,  g. Miran Stanko ter g. Ladko Petretič.

Ker letošnji Otroški parlament poteka pod geslom RAZIGRAN UŽIVAJ DAN, je bil poseben gost g. Sašo Vaš, ki nam je opisal svojo življenjsko pot, ki je tesno povezana s športom. Njegova športna pot se je začele šele s 13 leti, ko  je začel trenirati karate. Čeprav je bil na začetku brez pravega trenerja, je zaradi svoje nadarjenosti in vztrajnosti uspel in se že čez nekaj let začel udeleževati različnih tekmovanj, najprej na državnem, nato pa še svetovnem merilu. Pri dvajsetih je osvojil bronasto medaljo na svetovnem prvenstvu. Vmes je imel tudi hude težave s hrbtenico, zato se je odločil, da bo športno kariero opustil in raje postal trener karateja. Zdaj ima svoj Fight Club, kjer trenira tudi reprezentantke. Letošnja tema Otroškega parlamenta je MOJA POKLICNA PRIHODNOST in naš gost nam je predstavil, da lahko tudi iz športa naredimo uspešen poklic. Povedal nam je tudi, da naj pri izbiranju naše poklicne poti sledimo svojim sanjam. Za zaključek srečanja smo imeli različne delavnice, kjer smo se preizkusili v številnih igrah ter se ob dobri glasbi imeli zelo lepo.

                                                                                                                           Maja Pečnik, 8. r.

(Visited 22 times, 1 visits today)
Dostopnost