Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 24. 3.2002, smo se učenci zadnje triade podali na planinski pohod na Rudnico. Ob pol osmih smo se z avtobusom odpeljali do Podčetrtka, kjer se je začel naš pohod. Pot se je kar precej vzpenjala, zato smo bili veseli postanka pri Zavetišču na Rudnici, kjer smo pojedli zasluženo malico, nato pa pot nadaljevali proti Stolpu zdravja in veselja. Posamezniki so se malce ustrašili, večina pa se nas je povzpela na vrh stolpa, ki v višino meri dobrih 40 metrov in ker je bil zelo jasen dan, smo bili za svoj trud nagrajeni s prečudovitim razgledom. Nazaj smo jo ubrali po drugi poti, ki nas je pripeljala do Koče pri čarovnici – Dežele pravljic in domišljije, kar nas je za nekaj časa vrnilo v otroška leta. Pot smo nadaljevali proti Olimju, kjer smo se ustavili v tamkajšnji čokoladnici. Nakupili smo različne čokolade in se prepričali, da so zares okusne. Pohod nam je bil všeč, saj smo imeli tudi veliko časa za pogovor, še posebej zato, ker s seboj nismo imeli telefonov, saj nam jih je učitelj pred pohodom pobral.

 Manica Maja Božičnik, 8. r.

(Visited 37 times, 1 visits today)
Dostopnost