Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 7. februarja, smo s kratkim kulturnim programom obeležili prihajajoči praznik slovenske kulture.  Da se lahko pohvalimo s tako žlahtno in bogato kulturo, kot je slovenska, je v prvi vrsti zaslužen naš veliki France Prešeren, nikakor pa ne smemo pozabiti na ostale pomembne može naše preteklosti. Preteklo koledarsko leto je bilo Cankarjevo leto, letošnje leto pa zaznamuje dvestota obletnica smrti jezikoslovca, pesnika in časnikarja Valentina Vodnika, ki je bil eden ključnih mož pri uvedbi slovenščine v šole v času Ilirskih provinc in avtor prve slovenske pesniške zbirke. Nastopajoči so nas opomnili, da je kultura tudi čut za vse lepo v naravi, topel odnos do sočloveka, predvsem pa spoštovanje naše zgodovine in kulturne dediščine.

(Visited 18 times, 1 visits today)
Dostopnost