Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 18. septembra, nas je obiskal znani slovenski pisatelj in podpredsednik Bralne značke Slovenija g. Slavko Pregl, ki je napisal že 50 knjig. Lepo smo ga pozdravili, nato pa so četrtošolke uprizorile pesem Jožeta Snoja Veronika gre na ples. Pisatelj nas je nasmejal s prigodami iz svoje mladosti, ki jo je preživljal pri babici v Leskovcu pri Krškem ter nas tudi nekaj naučil. Našo šolo je obiskal z namenom, da prvošolcem podari knjigo z naslovom Kako je gospod Feliks tekmoval s kolesom, izpod peresa Petra Svetine. Na ta dan so vsi slovenski prvošolci, ki jih je skupaj kar 26.000, prejeli enako knjigo. Pisatelj je izrazil željo, da bi vsa leta pridno brali in v devetem razredu osvojili naziv zlati bralec oziroma zlata bralka.

Srečanje s pisateljem so učenci zaključili s pesmijo Dežela branja, pisatelje pa je pred odhodom podelil še kar nekaj avtogramov.

  Špela Kodrin, Maj Pirc, 6. r.

(Visited 21 times, 1 visits today)
Dostopnost