Skoči na glavno vsebino

Na naši šoli že vrsto let poteka čebelarski krožek, ki ga vodi učiteljica Mirela Zalokar. Vsako leto se v Posavju organizira srečanje in tekmovanje mladih čebelarjev. Letos je le-tega gostila naša šola. Svoje znanje je letos med seboj merilo 27 tekmovalcev iz štirih šol. Tekmovalci smo bili razdeljeni v dve starostni skupini: mlajšo in srednjo. Našo šolo sta zastopali dve ekipi, in sicer Kaja Kukovič in Zala Bohorč ter Karmen Kavčič in Maj Pirc.

Za uvod v tekmovanje so poskrbeli naši učenci s kratkim kulturnim programom. Tretješolci so zaplesali svoj čebelji ples, deklamirali pesmico Ciciban in čebela, temu pa je sledil še nastop z violinami. Po zaključenem tekmovanju smo pojedli kosilo in odšli na ogled Podsredškega gradu, predstavnice Kozjanskega parka pa so nam predstavile mnogo zanimivih stvari o tem območju, ki jih še nismo poznali. V plesni dvorani Podsredškega gradu je bila tudi podelitev priznanj najboljšim tekmovalcem. Naša šola se je dobro odrezala. Kaja in Zala sta osvojili 3. mesto, midva s Karmen pa 2. mesto. Za denarno pomoč pri izvedbi srečanja in nagrade se zahvaljujemo podjetjem DS Smith iz Brestanice, Kostak Krško, Termoelektrarna Brestanica in Rudar Senovo, prav tako pa se lepo zahvaljujemo Kozjanskemu parku, ker so nas na gradu tako lepo sprejeli.

 Maj Pirc, 5. r.

 

(Visited 59 times, 1 visits today)
Dostopnost