Skoči na glavno vsebino

Četrtek,  24. marec 2016, je bil za učence zadnjih dveh triad malce drugačen, saj smo imeli tehniški dan na temo ASTRONOMIJA. Potekal je v dveh skupinah, ki sta izmenično obiskovali različne delavnice. Navdušeni smo bili nad PLANETARIJEM, ki ga je izvajalec tehniškega dne, g. Sebastijan Jakša, postavil v šolski telovadnici. Tu smo spoznali nastanek našega planeta ter vsa nebesna znamenja. Še bolj  nas je navdušil zadnji del dneva, in sicer izdelava in izstreljevanje raket. Vmes smo imeli tudi dve uri predavanja, in sicer o odboju in lomu svetlobe. Prikazali so nam tudi, kako iz različnih barv narediti belo, delali pa smo tudi meritve z laserjem.

Učenci druge triade smo si v trojicah izdelali periskop, starejši učenci pa so izračunavali razdalje planetov od Sonca ter premere posameznih planetov, in sicer v merilu 1:1391900000.

Ta dan se nam je zdel zelo zanimiv, predvsem pa poučen.

 Ula Bohorč, Zoja Bogovič, 6. r.

DSC_0212   DSC_0230

DSC_0243   DSC_0270

(Visited 48 times, 1 visits today)
Dostopnost