Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 15. decembra 2016, smo se učenci 8. razreda z avtobusom odpravili v Brežice, na tamkajšnji grad. Tam smo si podrobno ogledali grajske prostore, in sicer stopnišče, viteško dvorano, predsobo in sobo plemiške slave ter galerijo. Ogledali smo si tudi razstavo predmetov, najdenih v Posavju. Na gradu nam je vodička najprej povedala vse o baroku, nato pa nas še popeljala po gradu in predstavila zbirko.

Po ogledu gradu smo se odpeljali proti Čatežu, kjer smo si ogledali še razstavo miniaturnih gradov Evrope in Azije. Vsi modeli so ročno izdelani, za izdelavo vsakega pa so potrebovali od šest do devet mesecev. Na razstavi smo lahko videli gradove v dnevnem in nočnem času, na koncu pa glasovali za tistega, ki nam je bil najbolj všeč.

Ta dan se nam je zdel zanimiv in poučen, saj smo si lahko ogledali veliko zanimivih stvari.

 Sara Kostevc, 8. r.

DSC00301

 

(Visited 17 times, 1 visits today)
Dostopnost