Skoči na glavno vsebino

V sredo, 13. 9. 2017, smo osmošolci odšli na Mednarodni obrtni sejem v Celje, kjer naj bi se podrobneje seznanili s posameznimi poklici. Izpred šole smo se z g. Bračunom odpeljali ob pol osmih. Ustavili smo se v Brestanici, kjer so se nam pridružili učenci tamkajšnje osnovne šole. Med potjo smo se pogovarjali in si čas krajšali s telefoni. Po prihodu na sejem smo začeli z ogledom stojnic različnih poklicev. Ogledali smo si delo gastronomske in hotelske storitve, delo avtoserviserja, avtokaroserista, tesarja, pečarja, oblikovalca kovin oziroma orodjarja, mizarja, električarja, slaščičarja, peka in še nekaterih domačih obrti. Pri ogledu smo si pomagali z učnimi listi. Izvedeli smo veliko novega in tako morda dobili navdih za  poklic, ki bi ga želeli opravljati v bodoče. Nato smo imeli uro in pol prostega časa.

Najbolj sem užival ob ogledu motorjev in avtomobilov.

Približno ob dvanajsti uri smo se iz Celja odpravili nazaj proti šoli, kamor smo prispeli okoli pol druge ure. Ta dan mi je bil zelo všeč, saj sem izvedel veliko novega o številnih poklicih in različnih obrteh.

Maj Omerzel, 8. r.

(Visited 22 times, 1 visits today)
Dostopnost