Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 14. 11. 2022, smo se učenke 9. r. OŠ Koprivnica odpravile v Ljubljano. Ob 7.uri nas je pričakal avtobus na Senovem. Na poti je pobral tudi druge učenke in učence preostalih šol, ki so se nam pridružile. Naše prvo postajališče je bila Hiša Evrope. Lepo so nas sprejeli, nato pa nam je gospod povedal malo o Evropski uniji in njenih članicah. Dobili smo tudi učni list, se razdelili v skupine in ga reševali s pomočjo različnih posnetkov in plakatov. Kasneje smo se odpravili v Državni zbor. Tam smo v garderobah odložili svoje stvari, nato pa nas je prijetna gospa odpeljala v veliko dvorano Državnega zbora, kjer je ravno takrat potekala seja. Imeli smo to priložnost, da smo jo lahko poslušali in gledali na balkonu zgoraj. Tako pa se je naš dan tudi končal. Z avtobusom smo se pripeljali do Senovega, kjer so nas pričakali naši starši. Imeli smo se zelo lepo, spoznali smo tudi nove prijatelje in mogoče je koga navdušila politika in bo šolanje nadaljeval v tej smeri. 

Maja Pečnik, 9. r.

(Visited 27 times, 1 visits today)
Dostopnost