Skoči na glavno vsebino

V soboto, 14. septembra 2019, smo se nekateri učenci v spremstvu učiteljice Mirele Zalokar z avtobusom, ki smo si ga delili še z drugimi učenci iz občine Krško, odpeljali v Pivko, kjer  smo si ogledali Park vojaške zgodovine. Vsako leto v mesecu septembru pripravijo Festival vojaške zgodovine, na katerega povabijo tudi učence osnovnih šol.

Takoj po prihodu smo si ogledali nemško lokomotivo, nato pa helikopterje, od katerih je bil eden namenjen gorskemu reševanju, drugi pa je služil za vajo. Ogledali smo si predstavitveno vožnjo tankov in drugih oklepnih vozil, s katerimi smo se lahko tudi peljali.  Videli smo kar nekaj orožja, ki so ga uporabljali v 2. svetovni vojni. Zanimiva se nam je zdela 19-metrska in 96 ton težka podmornica.

Na koncu smo imeli priložnost streljati s puškami in ciljati steklenice z gasilskimi cevmi.

Skupaj smo preživeli zelo zabaven in poučen dan.

 Gaber Gregor, 6. r.

(Visited 51 times, 1 visits today)
Dostopnost