Skoči na glavno vsebino

VARNO V PROMETU 

V sredo, 20. 9. 2023,  smo se učenci 9. razreda OŠ Koprivnica odpravili v Krško na ogled Šolskega centra Krško-Sevnica. Tema našega tehniškega dne je bila VARNOST V PROMETU, zato smo imeli najprej kratko uvodno predavanje Zavoda varna pot o prometni varnosti, nesrečah, in preprečevanju le-teh ter o njihovih posledicah. Uvodnim predavanjem so sledile delavnice, kjer smo preizkušali različne stvari. Zelo zanimiva so se nam zdela očala, skozi katera vidiš, kot da si pod vplivom alkohola, in z njimi  tudi vozili avtomobile na pedala – zaletavčke. Po poligonu smo lahko vozili tudi motorno kolo. V naslednji delavnici smo preizkusili simulator, v katerem si privezan, ta pa se vrti. Ponazorili so  nam prometno nesrečo, v kateri se avto kotali, preizkusili pa smo lahko tudi tehtnice, ki izračunavajo, s kakšno silo bi nas pri določenih hitrostih vrglo iz avtomobila. 

Svoje delo so nam predstavili tudi gasilci, policisti in reševalci. Bilo je še veliko zanimivih stvari, simulatorjev in tem, tako da je bil dan hkrati poučen in zabaven. 

 Ajda Krivec. 9. r. 

 

(Visited 104 times, 1 visits today)
Dostopnost