ARHITEKTURNE DELAVNICE

V soboto, 21. 10. 2023, smo imeli učenci OŠ Koprivnica delovno soboto, zato smo morali v šolo, mar nam ni bilo najbolj všeč. Ker pa nismo imeli pouka, temveč tehniški dan na temo ARHITEKTURA, je dan hitro minil. Sobotno dopoldne so z nami polega naših učiteljev preživeli zaposleni na Modri delavnici, ki ima sedež v Framu pri Mariboru. Po prihodu v šolo smo se razdelili v šest skupin, vsak skupina pa je imela v sklopu tehniškega dne tri od skupno šestih delavnic. V vsaki delavnici je bil izpostavljen en pomemben element arhitekture. V naši prvi delavnici smo preizkušali UPORABNOST, zato smo morali iz plastičnih palčk in kroglic izdelati čim bolj uporaben stolp, nato pa še most. Poudarek druge delavnice je bil na TRDNOSTI. Tukaj smo  morali iz papirja sestaviti stolp, ki je moral zdržati kovanec, kasneje pa še papirnat most, ki naj bi držal steklenico, polno vode. Pri zadnji delavnici smo imeli predstavitev o tem, kaj je arhitektura, nato pa smo izdelovali čim višji stolp iz lego kock, most iz lesenih kock in most iz paličic.

Mlajši učenci so v arhitekturi iskali LEPOTO IN UPORABNOST. Gradili so stolpe, mostove, zgradbe, vasi. V delavnici URBANIZMA je nastala maketa naše Koprivnice. V pestrem dopoldnevu so urili domišljijo, motoriko, predstave ter zmožnost sodelovanja med so-arhitekti.

Po končanih delavnicah smo počakali na prevoze in odšli domov. Bilo je zabavno in mislim da smo vsi uživali.

Barbara Černelič 8.r