Učenci petega razreda smo v mesecu maju vsak dan ustvarjali naš mali projekt.  Ustvarjali smo pri uri likovne in zjutraj pred začetkom pouka.

V šolo smo prinesli palice, mah, vroče pištole in tako so počasi nastajale hiške za kolišča. Po treh tednih smo zgradili hišice, nato pa smo začeli graditi še podest.

Naše zgradbe so vedno bolj predstavljale kolišče in vedno bolj smo se zabavali. Kasneje smo lepili in rezali tudi med odmori.

Začeli smo delati še živali in ljudi iz gline in ko so se izdelki posušili, smo jih pobarvali.

V petek smo imeli tehniški dan, kjer smo kolišča popolnoma dokončali, sestavili skupaj in jih dali na hodnik na razstavo. Pri prestavljanju kolišč smo morali biti še posebej previdni, saj bi jih lahko uničili.

Takoj, ko smo jih postavili na hodnik, so si jih z zanimanjem pogledali še drugi učenci šole.

Brina Brili, 5. razred