V četrtek, 9. novembra 2023, so se naši sedmošolci v sklopu projekta Rastem s knjigo in z učiteljico ter knjižničarko Katjo Zorčič odpravili v Valvasorjevo knjižnico v Krško. Knjižničarka Renata jim je povedala nekaj o zgodovini knjižnice in jim razkazala novo knjižnico. Učence so novi prostori knjižnice navdušili. Ogledali so si tudi baročno knjižnico, kjer so poleg starih knjig videli kopijo Dalmatinove Biblije. Na koncu so odšli v prostor, kjer je stalna zbirka z naslovom Speedway v Sloveniji ter spoznali razvoj speedwaya v Posavju.

Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Organizira ga Javna agencija za knjigo RS že 17. leto zapored. S projektom skušajo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Letos so učenci dobili v dar knjigo pisateljice Irene Androjna z naslovom Modri otok.

»Bilo mi je fajn in zanimivo. Platnica knjige mi je lepa, tako da komaj čakam, da jo preberem in se prepričam ali to res drži. Spoznali smo veliko novega o spedwayu in videli zbirko zelo starih knjig v bivšem samostanu.«

Žana

»Bilo je zanimivo. Zelo so mi bile všeč stare knjige. Valvasorjeva knjižnica je zelo lepa.«

Anže Bojan